+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

S-HP 265/18

Radiální vysokotlaký ventilátor se spirální skříní z konstrukční nebo nerezové oceli a s oběžným kolem z hliníku nebo z nerezové oceli. Zdařilá robustní konstrukce zajišťuje provoz bez vibrací a s nízkou hladinou hluku, dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Pohon napřímo obstarává vysokootáčkový asynchronní elektromotor s krytím IP54, na vyžádání IP55. Použitím tohoto motoru je možno dosáhnout vyšších výkonů při velice kompaktní konstrukci. Ventilátor musí být napájen přes externí nebo integrovaný (provedení FUK) frekvenční měnič. Elektromotor je ve standardu osazen PTC termistory pro ochranu vinutí.

Příslušenství zahrnuje sací filtry, kompenzátory, silentbloky, nástavce na hadice, přechodové kusy a potrubní tlumiče.

Pro speciální aplikace je možno ventilátor přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, např. zvýšená plynotěsnost, krytí do tropického a vlhkého prostředí, pro teplotu média až 250°C nebo ATEX provedení.

dotaz na produkt
Charakteristické křivky

Výkonové údaje

Frekvence Max.
průtok
Max.
tlak pt
Výkon
motoru
Napětí Proud Otáčky Hmotnost
Hz m3/h Pa kW V A min-1 kg
100 828 5 200 1,1 230/400 4,2/2,4 5 780 22

  • standardní provedení: je nutno instalovat externí frekvenční měnič
  • provedení FUK: je instalován integrovaný frekvenční měnič
  • dovolená teplota média: -20°C až +80°C, s chladícím kotoučem až +250°C
  • dovolená teplota okolí: -20°C až +40°C
Frekvenční měniče ACS 150 s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou konstruované pro zabudování do strojních zařízení. Jedná se o jednoduché kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním řízením.

Měniče mají integrovaný jednořádkový ovládací panel s jasným LCD displejem, potenciometr pro snadné nastavení otáček, vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 2. prostředí (průmyslové zóny).

Jednoduchá montáž na DIN lištu (krytí IP20) nebo na stěnu s přídavným kitem (krytí NEMA 1). Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA).
detail
Standardní frekvenční měniče ACS 355 s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou konstruovány pro široké použití u výrobců strojů (OEM) i koncových uživatelů. Jedná se o univerzální kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním nebo vektorovým bezsenzorovým řízením.

Měniče mají odnímatelný základní nebo asistenční ovládací panel, integrovaný PID regulátor, rozhraní Modbus RS-232, vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 2. prostředí (průmyslové zóny).

Jednoduchá montáž na DIN lištu (krytí IP20) nebo na stěnu (krytí NEMA 1 nebo speciální varianta s krytím IP66). Jednotky s krytím IP66 s třífázovým napájením jsou k dispozici v rozsahu 0,37 až 7,5 kW.

Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, připínací nebo externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování, karty pro sériovou komunikaci).
detail
Standardní frekvenční měniče ACS 310 s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou speciálně konstruované pro aplikace s čerpadly a radiálními ventilátory. Jedná se o kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním řízením.

Měniče mají odnímatelný základní nebo asistenční ovládací panel, integrovaný PID regulátor, rozhraní Modbus RS-485, speciální makra pro řízení čerpadel a ventilátorů (PFC, SPFC), vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 2. prostředí (průmyslové zóny).

Jednoduchá montáž na DIN lištu (krytí IP20) nebo na stěnu s přídavným kitem (krytí NEMA 1). Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování).
detail
Frekvenční měniče ACS 55 s jednofázovým napájením jsou konstruované pro zabudování do strojních zařízení. Jedná se o jednoduché kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním řízením pro základní strojní aplikace.

Měniče mají integrovaný EMC filtr pro 1. prostředí (obytné zóny). Žádné programování, veškeré nastavení parametrů se provádí pomocí DIP přepínačů a potenciometrů. Flexibilní a jednoduchá montáž na DIN lištu nebo stěnu (krytí IP20). Malé rozměry a štíhlý tvar.

Příslušenství zahrnuje: připínací nebo externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky nebo konfigurační kit pro spojení s PC.
detail
Kompaktní frekvenční měniče Kostal Inveor M s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou speciálně konstruované pro přímou instalaci na téměř všechny typy běžných elektromotorů. Jedná se o vysoce kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním s vektorovým řízením.

Měniče mají integrovaný potenciometr, PID regulátor, rozhraní RS-485 s podporou protokolu Modbus RTU, "soft-PLC" dle EN61131-3, vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 1. prostředí, kategorie C2.

Jednoduchá montáž na motor nebo na stěnu. Vysoké krytí IP65 nebo IP55 (výkony 11 až 22 kW). Flexibilní instalace a široké příslušenství (ovládací panel, PC software, externí potenciometr, brzdné odpory, komunikační karty, montážní adaptéry).
detail