+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Řada "I4D"

Velké kompaktní průmyslové vysávací jednotky s třífázovým motorem do nepřetržitého provozu pro součinnost 1 až 8 uživatelů.

V provedení jsou modulární jednotky se sběrnou nádobou (kontejnerem) o objemu 60 l nebo se spodní klapkou a vyprazdňováním do PVC vaků.

Jednotky jsou vybaveny frekvenčním měničem pro plynulou regulaci otáček v závislosti na skutečném počtu připojených uživatelů, cyklonovým odlučovačem, ochranným filtrem, odlehčovacím ventilem, tlumičem hluku a kompresorem pro automatické čištění filtru stlačeným vzduchem.

Standardně s polyesterovou filtrační vložkou filtrační třídy BIA "M". Pomocí pulsní automatické regenerace filtru stlačeným vzduchem se docílí konstantní zachování tlakové ztráty i při každodenním nepřetržitém provozu a předchází se tak možnému přicpávání.

Obsluha vyprazdňuje pouze zaplněnou sběrnou nádobu nebo vak.

Volitelně je možné jednotky vybavit kontrolou zaplnění sběrné nádoby.

dotaz na produkt
Typ Součinnost
uživatelů
Max.
průtok
Max.
podtlak pt
Filtrační
plocha
Výkon
motoru
Napětí Proud Hmotnost
- počet m3/h mbar (rel.) m2 kW V A kg
I4D-5,5F/* 3 - 4 590 -280 7,5 5,5 400 13 225
I4D-7,5F/* 4 - 5 670 -300 7,5 7,5 400 17 245
I4D-12,5F/* 7 - 8 1 480 -280 7,5 12,5 400 25 260

* C nebo BV - provedení s prachovým kontejnerem nebo se spodní klapkou

Pro jednoduchou a snadnou manipulaci je antistatická vysavačová hadice o délce 7,3 až 12 m navinuta na speciální ocelovou konstrukci (buben), která zajišťuje její automatické a rovnoměrné navinutí.

Pouhým popotažením za hadici a pootočením bubnu dojde k otevření mechanické uzavírací klapky a automaticky k sepnutí sací jednotky (přes mikrospínač 24 VDC), což výrazně snižuje prostoje a zkracuje tak čas, který je nutný k dosažení úklidu pracoviště (stroje,….). Zároveň zlepšuje pracovní podmínky pro obsluhu.

Díky bubnu se hadice zřídkakdy dostane do styku s podlahovou plochou, proto její povrch zůstává čistý.

Montáž bubnu může být na stěnu, do stropu nebo na speciální prodlužovací rameno o délce 1, 2 nebo 3 metry. Bubny se obvykle instalují nad požadovaným místem ve výšce cca 2,2 - 3 m.

Z jednoho bubnu s délkou hadice 8,5 m lze obsloužit až 110 m2 podlahové plochy. Pro buben s hadicí 10 m je to až 155 m2.

Některé bubny je možné dodat také v provedení ve vozíku, v provedení XL pro delší hadice nebo v ATEX provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu do zóny 22 (II 3D Ex h IIIC T60°C Dc).
detail
Příslušenství zahrnuje celou řadu různých nástavců, hadic, adaptérů, spojek nebo držáků.

Nástavce se vyrábějí v rozličných tvarech a materiálových provedení (plast, kov nebo pryž). Jejich tvar a provedení se volí dle konkrétního použití a typu vysávaných ploch tj. od úklidu výrobních a obráběcích strojů po úklid podlah, popř. stěnových ploch.

Základní nástavce zahrnují podlahové kartáče a hubice, kruhové kartáče a úzké štěrbinové hubice. Další možné typy jsou např. stěnové kartáče nebo speciální zahnuté kartáče na potrubí. Pro těžko přístupná místa nebo místa ve výškách se používají i teleskopické popř. prodlužovací trubky a nástavce.

Hadice se dle druhu provozu dodávají z různých materiálů ve standardním nebo antistatickém provedení. Nejčastěji používané průměry hadic jsou 32, 38 a 50 mm.

Nedílnou součástí technologie CVS jsou i vysavačové zásuvky. Dle umístění a typu je dělíme na zásuvky pro povrchové vedení, zapuštěné do zdi popř. podlahové. Podle provozu, ve kterém budou použity dodáváme zásuvky plastové nebo celokovové pro koncovky hadic o průměru 38 mm popř. 50 mm.

Příslušenství je možné dodat i v provedení pro prostředí s nebezpečím výbuchu ATEX.
detail
Centrální vysavače
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme