+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Příslušenství centrálních vysavačů

Příslušenství zahrnuje celou řadu různých nástavců, hadic, adaptérů, spojek nebo držáků.

Nástavce se vyrábějí v rozličných tvarech a materiálových provedení (plast, kov nebo pryž). Jejich tvar a provedení se volí dle konkrétního použití a typu vysávaných ploch tj. od úklidu výrobních a obráběcích strojů po úklid podlah, popř. stěnových ploch.

Základní nástavce zahrnují podlahové kartáče a hubice, kruhové kartáče a úzké štěrbinové hubice. Další možné typy jsou např. stěnové kartáče nebo speciální zahnuté kartáče na potrubí. Pro těžko přístupná místa nebo místa ve výškách se používají i teleskopické popř. prodlužovací trubky a nástavce.

Hadice se dle druhu provozu dodávají z různých materiálů ve standardním nebo antistatickém provedení. Nejčastěji používané průměry hadic jsou 32, 38 a 50 mm.

Nedílnou součástí technologie CVS jsou i vysavačové zásuvky. Dle umístění a typu je dělíme na zásuvky pro povrchové vedení, zapuštěné do zdi popř. podlahové. Podle provozu, ve kterém budou použity dodáváme zásuvky plastové nebo celokovové pro koncovky hadic o průměru 38 mm popř. 50 mm.

Příslušenství je možné dodat i v provedení pro prostředí s nebezpečím výbuchu ATEX.

dotaz na produkt
Pro jednoduchou a snadnou manipulaci je vysavačová hadice o délce 7,3 až 10 m navinuta na speciální ocelovou konstrukci (buben), která zajišťuje její automatické a rovnoměrné navinutí.

Pouhým popotažením za hadici a pootočením bubnu dojde automaticky k sepnutí sací jednotky (přes mikrospínač 24 VDC), což výrazně snižuje prostoje a zkracuje tak čas, který je nutný k dosažení úklidu pracoviště (stroje,….). Zároveň zlepšuje pracovní podmínky pro obsluhu.

Díky bubnu se hadice zřídkakdy dostane do styku s podlahovou plochou, proto je její povrch neustále čistý.

Hadice je vodivá s el. odporem 104 Ω / m.

Montáž bubnu může být na stěnu, do stropu nebo na speciální prodlužovací rameno o délce 1, 2 nebo 3 metry. Bubny se obvykle instalují nad požadovaným místem ve výšce cca 2,2 - 3 m.

Z jednoho bubnu s délkou hadice 8,5m lze obsloužit až 110m2 plochy. Pro buben s hadicí 10m je to až 155m2.
detail
Středně velké kompaktní průmyslové vysávací jednotky s třífázovým motorem do nepřetržitého provozu pro součinnost 1 až 4 uživatelů.

Variantně buď s pohonem napřímo nebo s frekvenčním měničem a vyšším průtokem.

Standardně jsou jednotky v provedení se sběrnou nádobou (kontejnerem) o objemu 40 l, s cyklonovým odlučovačem, polyesterovým ochranným filtrem filtrační třídy BIA "M", odlehčovacím ventilem, tlumičem hluku a s táhlem pro manuální čištění filtru (oklepem).

Obsluha pouze vysypává/mění prachový vak ve výklopném kontejneru, který je umístěn ve spodní části těla separátoru.

Volitelně je možné jednotky vybavit automatickým čištěním filtru stlačeným vzduchem a kontrolou zaplnění sběrné nádoby.

K dispozici je také mobilní varianta s kolečky pro snadnou manipulaci.
detail
Malé kompaktní průmyslové vysávací jednotky s třífázovým motorem do nepřetržitého provozu pro součinnost 1 až 2 uživatelů.

Kompaktní konstrukce na základovém rámu s pohonem napřímo. Čištění filtrační vložky se provádí manuálně vně filtrační části.

Standardně jsou jednotky v provedení se sběrnou nádobou (kontejnerem) o objemu 40 l, s cyklonovým odlučovačem, polyesterovým ochranným filtrem filtrační třídy BIA "M", odlehčovacím ventilem a tlumičem hluku.

K dispozici je také mobilní varianta s kolečky pro snadnou manipulaci.
detail
Velké kompaktní průmyslové vysávací jednotky s třífázovým motorem do nepřetržitého provozu pro součinnost 1 až 9 uživatelů.

V provedení jsou modulární jednotky se sběrnou nádobou (kontejnerem) o objemu 60 l nebo se spodní klapkou a vyprazdňováním do PVC vaků.

Jednotky jsou vybaveny frekvenčním měničem pro plynulou regulaci otáček v závislosti na skutečném počtu připojených uživatelů, cyklonovým odlučovačem, ochranným filtrem, odlehčovacím ventilem, tlumičem hluku a kompresorem pro automatické čištění filtru stlačeným vzduchem.

Standardně s polyesterovou filtrační vložkou filtrační třídy BIA "M". Pomocí pulsní automatické regenerace filtru stlačeným vzduchem se docílí konstantní zachování tlakové ztráty i při každodenním nepřetržitém provozu a předchází se tak možnému přicpávání.

Obsluha vyprazdňuje pouze zaplněnou sběrnou nádobu nebo vak.

Volitelně je možné jednotky vybavit kontrolou zaplnění sběrné nádoby.
detail
Centrální vysavače
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme