+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

HRD 60 FU-135/11

Radiální vysokotlaký ventilátor z řady BOOSTED se spirální skříní z litého hliníku a s oběžným kolem z hlubokotažné QSTE oceli. Zdařilá robustní konstrukce zajišťuje provoz bez vibrací a s nízkou hladinou hluku, dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Pohon napřímo obstarává vysokootáčkový asynchronní elektromotor s krytím IP54. Použitím tohoto motoru je možno dosáhnout vyšších výkonů při velice kompaktní konstrukci. Ventilátor musí být napájen přes externí frekvenční měnič. Ve standardu je osazen PTC termistory pro ochranu vinutí a silentbloky.

Příslušenství zahrnuje sací filtr, kompenzátory, nástavce na hadice, potrubní nebo talířové tlumiče, protihlukové kryty, škrtící klapky, přivařovací příruby a sadu na kontrolu vibrací.

dotaz na produkt
Charakteristické křivky - přetlak
Charakteristické křivky - podtlak

Výkonové údaje

Typ Frekvence Max.
průtok
Max.
tlak pt
Výkon
motoru
Napětí Proud Otáčky Hmotnost
- Hz m3/h Pa kW V A min-1 kg
HRD 60 FU-135/11
(přetlak)
135 1 800 17 000 11,0 400 ∆ 21,0 7 965 64
HRD 60 FU-135/11
(podtlak)
135 2 160 15 100 11,0 400 ∆ 21,0 7 965 64

  • provedení FU: je nutno instalovat externí frekvenční měnič
  • dovolená teplota média: -20°C až +80°C
  • dovolená teplota okolí: -20°C až +40°C
Frekvenční měniče pro všeobecné použití ACS 580 s třífázovým napájením jsou konstruovány pro široké použití u výrobců strojů (OEM) i koncových uživatelů. Jedná se o univerzální měniče s komfortním a robustním rozhraním, rozsáhlou výbavou a skalárním nebo vektorovým bezsenzorovým řízením.

Měniče mají odnímatelný asistenční ovládací panel, vestavěný PID regulátor, rozhraní EIA-485 s podporou protokolu Modbus RTU, vestavěný brzdný chopper (do 22 kW), vstupní tlumivku s proměnnou indukčností, EMC filtr pro 1. prostředí, kategorie C2 a funkci bezpečného odpojení kroutícího momentu (STO) SIL 3/PL e.

Jednoduchá montáž. Závěsné provedení na stěnu s krytím IP21 nebo IP55. Standardně lakované desky plošných spojů pro náročné provozní podmínky.

Flexibilní instalace a široké příslušenství ("studený" konfigurační adaptér, externí potenciometr, rozšiřující moduly vstupů a výstupů, brzdné odpory, adaptér pro vzdálené monitorování, karty pro sériovou komunikaci, du/dt filtry).
detail
Frekvenční měniče pro všeobecné použití ACS 550 s třífázovým napájením jsou konstruovány pro široké použití u výrobců strojů (OEM) i koncových uživatelů. Jedná se o univerzální měniče s komfortním a robustním rozhraním, rozsáhlou výbavou a skalárním nebo vektorovým bezsenzorovým řízením.

Měniče mají odnímatelný základní nebo asistenční ovládací panel, vestavěný PID regulátor, rozhraní EIA-485 s podporou protokolu Modbus RTU, vestavěný brzdný chopper (do 11 kW) a EMC filtr pro 1. prostředí, kategorie C2.

Jednoduchá montáž. Závěsné provedení na stěnu (1,1 až 160 kW) s krytím IP21 nebo IP54, samostatně stojící jednotky (200 až 355 kW) s krytím IP21.

Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování, karty pro sériovou komunikaci).
detail
Standardní frekvenční měniče ACS 355 s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou konstruovány pro široké použití u výrobců strojů (OEM) i koncových uživatelů. Jedná se o univerzální kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním nebo vektorovým bezsenzorovým řízením.

Měniče mají odnímatelný základní nebo asistenční ovládací panel, integrovaný PID regulátor, rozhraní Modbus RS-232, vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 2. prostředí (průmyslové zóny).

Jednoduchá montáž na DIN lištu (krytí IP20) nebo na stěnu (krytí NEMA 1 nebo speciální varianta s krytím IP66). Jednotky s krytím IP66 s třífázovým napájením jsou k dispozici v rozsahu 0,37 až 7,5 kW.

Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, připínací nebo externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování, karty pro sériovou komunikaci).
detail
Standardní frekvenční měniče ACS 310 s jednofázovým nebo třífázovým napájením jsou speciálně konstruované pro aplikace s čerpadly a radiálními ventilátory. Jedná se o kompaktní měniče s komfortním a robustním rozhraním se skalárním řízením.

Měniče mají odnímatelný základní nebo asistenční ovládací panel, integrovaný PID regulátor, rozhraní Modbus RS-485, speciální makra pro řízení čerpadel a ventilátorů (PFC, SPFC), vestavěný brzdný chopper a EMC filtr pro 2. prostředí (průmyslové zóny).

Jednoduchá montáž na DIN lištu (krytí IP20) nebo na stěnu s přídavným kitem (krytí NEMA 1). Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování).
detail
Specializované frekvenční měniče ACH 550 s třífázovým napájením jsou konstruovány pro široké použití obzvláště v HVAC aplikacích. Jedná se o univerzální měniče s komfortním a robustním rozhraním, rozsáhlou výbavou a skalárním nebo vektorovým bezsenzorovým řízením.

Měniče mají odnímatelný speciální HVAC asistenční ovládací panel, integrovaný PID regulátor, časovače, hodiny reálného času a kalendář, speciální HVAC makra, sběrnice (rozhraní Modbus RS-485, BACnet, N2, FLN), vestavěný brzdný chopper (do 11 kW) a EMC filtr pro 1. prostředí (obytné zóny).

Jednoduchá montáž. Závěsné provedení na stěnu (0,75 až 160 kW) s krytím IP21 nebo IP54, samostatně stojící jednotky (200 až 355 kW) s krytím IP21. Ve výkonech 0,75 až 22 kW je k dispozici také provedení IP54 s hlavním vypínačem.

Flexibilní instalace a široké příslušenství (Flash Drop, externí potenciometr, vstupní a výstupní tlumivky, brzdné odpory, dodatečné EMC filtry, sady NEMA, adaptér pro vzdálené monitorování, karty pro sériovou komunikaci).
detail