+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Freecooling

Freecooling (volné chlazení) obecně je ekonomická metoda využití nízkých okolních teplot při chlazení vzduchu, vody i dalších kapalin v průmyslových procesech nebo v systémech klimatizace.

Specializujeme se na oddělený freecooling systém chlazení kapalin, což je použití kombinace chladící jednotky (chilleru) a suchého atmosférického chladiče. Díky tomuto řešení má uživatel zaručené maximálně efektivní a extrémně účinné řešení průmyslového chlazení společně se snížením provozních nákladů.

Freecooling systém chlazení umožňuje automaticky přepínat mezi suchým chladičem v chladnějších měsících a chillerem v teplejších měsících. Chlazená kapalina vchází nejprve do suchého chladiče, kde se předchladí (nebo ochladí, to záleží na okolních podmínkách a požadované teplotě vody) a poté vstupuje do strojního chlazení, kde se v případě potřeby kapalina dochladí na požadovanou teplotu.

Hlavní výhodou je snížení a optimalizace počtu provozních hodin chillerů, jejichž chladící kompresory mají několikanásobně vetší příkon než ventilátory atmosférických chladičů.

Freecooling má za výsledek významné úspory energie, garanci dodávky chladící vody o požadované teplotě v průběhu celého roku a optimalizaci provozních nákladů.

Více o freecoolingu si můžete přečíst v samostatném článku, který naleznete zde.

dotaz na produkt
Chlazení
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme