+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Vzduchotechnika haly plnírny nápojů

11.05.2009

Karlovarské minerální vody, závod Mattoni, hala PET A, Kyselka

Projekt realizace stavby vzduchotechniky přetlakového větrání, vytápění a chlazení nové výrobní haly plnírny nápojů. Souběžným projektem bylo i větrání trafostanic téže haly.

Požadavkem byla dodávka vzduchu až na úroveň třídy filtrace HEPA H10, udržování trvalého přetlaku v hale a v zimním období využití odpadního tepla z trafostanic pro přitápění vlastní výrobní haly.

Zdrojem vzduchu je repasovaná VZT jednotka z majetku investora, pro kterou neměl využití. Na jednotce byla provedena kompletní oprava všech částí, tj. konstrukce, základové rámy filtrační části G4 a F7, parní i vodní výměník, ventilátor, výměna elektoromotoru a řemenového převodu, instalace nových rámečkových a kapsových filtrů. Jednotka byla umístěna na popískovanou ocelovou konstrukci nad výrobní linkou. Dodány byly také kompletní regulační uzly pro parní topný výměník a chladící vodní výměník.

VZT potrubí vedené u stropu podél haly obsahuje celkem 15 upravených výustek s kompaktními kazetovými články HEPA H10. Přetlak v hale je snímán přesným diferenčním manometrem, na jehož základě jsou řízeny otáčky (výkon) ventilátoru, tak aby byl vždy zajištěn požadovaný přetlak, např. i při otevření dveří. Veškerá čidla teploty i tlaku a pohony armatur a klapek byla napojena na centrální řídící systém s vlastním dotykovým ovládacím displejem. Díky systému klapek se v zimním období využívá odpadní teplo z trafostanic.

Reference
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme