+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Vodní chlazení vysokonapěťových kabelů

28.07.2016

Sécheron Tchequie, Praha

Realizace chladícího okruhu pro zkušebnu vysokonapěťových frekvenčních měničů. Při testování nových měničů je nutno chladit speciální dvouplášťové, vodou chlazené propojovací kabely mezi zdrojovým trafem a vlastním měničem. 

Z důvodu konfigurace zkušebního standu byl navžen tlakově otevřený chladící okruh s atmosférickou expanzní nádobou. Zdrojem chladu je kompaktní chladící jednotka (chiller) ICEP 024 s chladícím výkonem při provozních podmínkách cca 21 kW. Jednotka má autonomní řídící systém, integrovanou akumulační nádrž a oběhové čerpadlo. Veškeré prvky vodního okruhu jednotky jsou z nerezové oceli nebo z nekorodujících materiálů.

Krátký potrubní rozvod včetně rozdělovače byl proveden z plastu, propojení rozdělovače a kabelů je z tlakově a pevnostně odolných hadic. Pro visuální kontrolu a zobrazení okamžitého průtoku v okruhu byl instalován proudoznak se spínacím kontaktem, který také slouží jako pojistka, aby zkušební technologie nemohla být spuštěna bez dostatečného množství chladící vody a nedošlo tak k jejímu poškození.

Reference
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme