+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Vakuový systém výroby filtračních tvarovek

19.11.2012

Hobra Školník, Broumov

Náhrada a intenzifikace vakuového systému pro výrobu filtračních tvarovek. Zákazník v důsledku rozšíření výroby a přidáním nových pracovišť potřeboval rozšíření původního vakuového systému s vodokružnou vývěvou.

Na základě dřívejších zkušeností jsme vypracovali projekt s využitím olejových lamelových vývěv řady R5. Pro odloučení vodolátky se upravily nepoužívané vzdušníky uživatele, čímž došlo ke snížení pořizovacích nákladů. Odloučení vodolátky probíhá ve velkokapacitním separátoru, který v kombinaci s menším vyrovnávacím vzdušníkem umožňuje automatické vypouštění vodolátky bez odstávky provozu.

Před vývěvy je jako koncový stupeň instalován kombinovaný filtrseparátor LRS, který chrání vývěvy před vniknutím mechanických nečistot a zbytkové kapaliny. Ta je odváděna automatickým vakuovým odvaděčem kondenzátu.

Systém byl dodán včetně silového a řídícího rozvaděče s PLC dotykovým displejem pro snadnou obsluhu a vizualizaci provozu. Umožňuje spínání obou vývěv dle aktuální potřeby výroby, automatické přepínání vývěv dle provozních hodin, stará se o vypouštění vodolátky, udržování žádaného podtlaku a kontrolu a ochranu celého systému.

Celý systém je připraven pro snadné rozšíření o další vývěvu v případě dalšího zvyšování produkce.

Reference
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme