+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Rekonstrukce chlazení vody balícího stroje

05.08.2015

Chirana Injecta, závod Modřany

Cílem tohoto projektu bylo nahrazení průtočného chlazení balícího stroje ve farmaceutickém průmyslu. Původně se využívala k chlazení voda z vodovodního řadu, která byla následně bez užitku vypouštěna do odpadu. Také docházelo k nežádoucímu zanášení tepelného výměníku balícího stroje.

Byl navržen uzavřený chladící okruh, přičemž jako zdroj chladu byla zvolena malá kompaktní chladící jednotka (chiller) ICEP 005 s dostatečným výkonem i pro, do budoucna plánovaný, druhý balící stroj. Jednotka má vlastní mikrorpocesorové řízení, integrovanou malou akumulační nádrž a oběhové čerpadlo. Veškeré prvky vodního okruhu jednotky jsou z nerezové oceli nebo z nekorodujících materiálů.

Došlo k úpravě a doplnění potrubního rozvodu, původní potrubí bylo použito jako přívodní, zpáteční větev byla udělána nově, včetně potřebných armatur. Z důvodu požadavků plynoucí z použití ve farmaceutickém průmyslu je potrubí nerezové, armatury jsou z nerezu nebo z mosazi. Systém byl navržen tak, aby bylo v případě výpadku chladící jednotky možno přejít na původní průtočné chlazení, jako záložní řešení.

Chlazení v uzavřeném okruhu přineslo výraznou úsporu vody a zajistilo jednoduchou a kontinuální dodávku chladící vody o požadované teplotě a kvalitě. Navíc lze výkon chlazení jednoduše nastavit dle aktuálních potřeb.

Reference
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme