+420 281 981 055
Wolkerova 433
CZ-250 82 Úvaly

Nerezový vysokotlaký ventilátor pro pohon s frekvenčním měničem

20.08.2015

BCS Engineering, Brno

První dodaný nerezový ventilátor z vysokotlaké řady S-HP pro použití v chemickém průmyslu. Je použit na lince výroby postřikového a zálivkového přípravku pro agroprůmysl.

Ventilátor je určen pro odsávání odplynů s obsahem dichlorethanu (DCE) a trimethylaminu (TMA) vzniklých při výrobě zemědělského postřiku. Z důvodu výskytu agresivních složek DCE a TMA bylo vyžadováno nerezové provedení a relativně vysoký tlak 8 000 Pa.

Konstrukce ventilátoru S-HP je z nerezové oceli 1.4301 (spirální skříň a oběžné kolo) a 1.4057 (hřídel). Ventilátor je vybaven vysokootáčkovým motorem a řízen přes frekvenční měnič, čímž je snadno dosahováno potřebného výkonu dle aktuálních požadavků. Další výhodou ventilátoru jsou, vzhledem k dosahovanému výkonu, jeho malé rozměry.

Součástí dodávky byl i sací vakuový filtr řady CSL ve standardním ocelovém provedení, který je předřazen před ventilátor. Z důvodu zvýšení životnosti byla použita nerezová polyesterová filtrační vložka třídy F8. Účelem filtru je ochránit ventilátor před nasátím případných nečistot.

Pro připojení ventilátoru k potrubí byl dodán nerezový vlnovcový kompenzátor na sání a přechodový kus výtlaku na kruhové potrubí.

Reference
Zanechte nám svoje číslo,
my Vám rádi zavoláme